Rekordní Tříkrálová sbírka 2022 na Třeboňsku Zobrazit fotogalerii
24. ledna 2022 Tříkrálová sbírka

Rekordní Tříkrálová sbírka 2022 na Třeboňsku

Milí koledníci, milí dárci, dovolte mi, abychom Vám touto cestou poděkovali za Vaše zapojení při letošním 22. ročníku Tříkrálové sbírky, která byla v naší oblasti již tradičně organizovaná Charitou Třeboň. Jsme nesmírně vděční všem koledníkům, pomocníkům a dobrovolníkům, kteří se na sbírce podíleli. Děkujeme také Vám všem, lidem dobré vůle, kteří jste Tříkrálovou sbírku finančně podpořili. Každá koruna pomáhá, a my jsme moc rádi, že pomáháte s námi! 

Sbírka byla zahájena odpoledne 3. 1. 2022 setkáním koledníků a vedoucích kolednických skupinek u betléma na Masarykově náměstí v Třeboni, kde sbírce požehnal P. Mgr. Martin Bětuňák. Během prvních dvou lednových týdnů občané v Třeboni a jejích místních částech (Branná, Břilice, Přeseka, Nová Hlína, Stará Hlína) a občané v Českých Velenicích, Dvorech nad Lužnicí, Cepu, Majdaleně, Chlumu u Třeboně, Domaníně, Libíně, Lužnici, Lomnici nad Lužnicí, Pístině, Novosedlech nad Nežárkou, Stráži nad Nežárkou a Stříbřeci (Libořezy, Míšek) vložili do 80-ti kasiček rekordní částku, celkem 288 904 Kč! To je důkazem toho, že naši koledníci lidem v ulicích chyběli, a že záměry a projekty, které sbírka podporuje, mají podporu široké veřejnosti. Z letošního výtěžku chceme posílit rozvoj a činnost sociálních služeb pro seniory (Pečovatelská služba Astra), osoby v krizi (Občanská poradna Třeboň a České Velenice) a osoby se zdravotním postižením (Sociálně terapeutická dílna Motýl). V neposlední řadě můžeme díky Vašim darům zorganizovat každoroční Štědrovečerní večeři pro občany v nouzi. 

Přispět bezhotovostně je možné až do 31. ledna 2022 – platbou na účet: 66008822/0800 s variabilním symbolem třeboňské Charity: 777928001. Sbírku lze podpořit také celoročně na internetových stránkách www.trikralovasbirka.cz