PARALAX_1920X1000_ONLINE_PODEKOVANI

Tříkrálová sbírka na Třeboňsku proběhla letošní rok již po 22.. Sbírka musí v posledních letech reagovat na potřeby nelehké pandemické doby, proto mění svou podobu, a my hledali způsoby, jak ji dostat ke všem těm, kteří v ní vidí smysl, stejně jako my. Letos měli dárci, lidé dobré vůle, možnost přispět do statických kasiček, kasiček koledníků i online kasiček. Možná i díky době, ve které jsme se ocitli, v době, kdy jsme všichni na jedné lodi, a v době uvědomění si, že potřebu pomoci může pocítit každý z nás, se můžeme pyšnit rekordním výtěžkem 288 904 Kč. Jménem Charity Třeboň a lidí, kterým díky dárcům můžeme poskytovat pomoc a podporu, Vám  ze srdce děkujeme.

 

Tříkrálovou sbírku můžete podpořit:

Přestože koledníci z ulic již odešli, možnost vhodit příspěvek do pomyslné online kasičky stále zůstává.

 

ONLINE koleda

Přijměte požehnání online a vložte do ONLINE kasičky příspěvek na pomoc lidem v nouzi. 

Do pole vepiště "Třeboň".

PŘIDEJTE se

Dárcovská DMS

Přispějte do tříkrálové kasičky prostřednictvím dárcovské DMS

Více o DMS

Koledníci-Standa Mašek, Třeboň 3

 

 

Výsledky v obcích na Třeboňsku

Výtěžky statických kasiček a kasiček koledníků v jednotlivých obcích.

VÝSLEDKY

 

Tři králové v českobudějovické diecézi hlásí rekordní výtěžek
9. února 2022 Diecézní charita České Budějovice

Tři králové v českobudějovické diecézi hlásí rekordní výtěžek

Příspěvky z pokladniček Tříkrálové sbírky jsou sečteny. V neděli 16. ledna 2022 ukončili po celé republice koledníci svoji dvoutýdenní pouť se zapečetěnými kasičkami, nicméně sbírka pokračovala ve virtuálním prostředí v podobě online koledy až do 31. ledna. Celkem se do zapečetěných pokladniček po celé českobudějovické diecézi a díky bezhotovostním darům podařilo vybrat rekordních 9 127 139 Kč.

Rekordní Tříkrálová sbírka 2022 na Třeboňsku
24. ledna 2022 Tříkrálová sbírka

Rekordní Tříkrálová sbírka 2022 na Třeboňsku

Milí koledníci, milí dárci, dovolte mi, abychom Vám touto cestou poděkovali za Vaše zapojení při letošním 22. ročníku Tříkrálové sbírky, která byla v naší oblasti již tradičně organizovaná Charitou Třeboň. Jsme nesmírně vděční všem koledníkům, pomocníkům a dobrovolníkům, kteří se na sbírce podíleli. Děkujeme také Vám všem, lidem dobré vůle, kteří jste Tříkrálovou sbírku finančně podpořili. Každá koruna pomáhá, a my jsme moc rádi, že pomáháte s námi! 

Tříkrálová sbírka na Českobudějovicku bude zřejmě rekordní
17. ledna 2022 Diecézní charita České Budějovice

Tříkrálová sbírka na Českobudějovicku bude zřejmě rekordní

Po roční pauze způsobené koronavirovou epidemií jste se letos od 1. do 16. ledna mohli opět setkat s koledníky Tříkrálové sbírky, ať už v ulicích či přímo před Vašimi dveřmi. Lidé k nim navzdory zhoršující se ekonomické situaci domácností byli nevídaně štědří. To je důkazem toho, že malí koledníci lidem v ulicích chyběli, a že záměry a projekty, které sbírka podporuje, mají podporu široké veřejnosti, a že srdce lidí jsou otevřená.

Koledníky už v ulicích nepotkáte, přesto Tříkrálová sbírka stále pokračuje
17. ledna 2022 Charita Česká republika

Koledníky už v ulicích nepotkáte, přesto Tříkrálová sbírka stále pokračuje

Celkem šestnáct dní, konkrétně od 1. do 16. ledna, jste mohli potkat v ulicích koledníky, kteří prosili o příspěvek pro lidi v nouzi. Nyní již vykoledované peníze sčítáme a celkový výtěžek budeme znát na konci ledna. Koledováním v ulicích však Tříkrálová sbírka ještě nekončí, pokračujeme nadále online cestou.

Tříkrálová sbírka 2022 začíná. Koledníci po loňské pauze vyráží za vámi
1. ledna 2022 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka 2022 začíná. Koledníci po loňské pauze vyráží za vámi

Tříkrálová sbírka 2022 je tu! Koledníci se opět chopí zapečetěných kasiček a vyrazí koledovat do ulic. Během výpravy budou prosit o příspěvek pro ty, kteří se ocitli v nouzi. Největší sbírková akce v Česku probíhá letos již po třiadvacáté. Dokáže spojovat lidi a navodit pocit radosti a soudržnosti. Jde taky o skvělou příležitost, jak začít nový rok dobrým skutkem.

Do tříkrálových pokladniček na jihu Čech lidé přispěli přes 3 miliony Kč
24. února 2021 Diecézní charita České Budějovice

Do tříkrálových pokladniček na jihu Čech lidé přispěli přes 3 miliony Kč

Příspěvky v pokladničkách Tříkrálové sbírky jsou sečteny. Do 884 pokladniček rozmístěných po celé českobudějovické diecézi se vybralo celkem 3 057 191 Kč. Dalších téměř 670 tisíc Kč zatím přinesla online koleda. Netradiční podoba tradiční sbírky přinesla potřebným na jihu České republiky dosud dohromady přes 3,7 milionu Kč. Koleda ale ještě nekončí, online i pomocí DMS lze totiž sbírku podpořit až do konce dubna.

Tříkrálové pokladničky rozpečetěny, vybralo se 80 milionů korun. Děkujeme!
22. února 2021 Charita Česká republika

Tříkrálové pokladničky rozpečetěny, vybralo se 80 milionů korun. Děkujeme!

Příspěvky v pokladničkách Tříkrálové sbírky jsou sečteny a výsledná částka z nich dosáhla celkem 52,3 milionu korun. Dalších téměř 24 milionů přinesla on-line koleda na webových stránkách sbírky a přes 4 miliony doputovaly od štědrých dárců přes DMS. Celkem tak letošní Tříkrálová sbírka přinesla potřebným téměř 80,3 milionu. Koleda ale ještě nekončí, on-line i pomocí DMS lze totiž sbírku podpořit až do konce dubna.

4. ledna 2021 Tříkrálová sbírka

Slavnostní požehnání Třikrálové sbírky

Slavnostní požehnání Třikrálové sbírky proběhlo dne 5.1.2021 v Kostele sv. Jiljí v Třeboni za přítomnosti Th. Mgr. Martina Bětuňáka a zástupce koledníků, koordinátorky sbírky, Lucie Vyslužilové. 

Kolednická výzva 2021
1. ledna 2021 Tříkrálová sbírka

Kolednická výzva 2021

Připojte se k online koledníkům. Nahrávejte na Facebook a Instagram online koledu ve vlastním podání!

Požehnání Tříkrálové sbírky nebude pro veřejnost
1. ledna 2021 Tříkrálová sbírka

Požehnání Tříkrálové sbírky nebude pro veřejnost

Slavnostní požehnání Tříkrálové sbírky proběhne letos z důvodu opatření netradiční formou. Každoroční tříkrálový průvod s koňmi byl zrušen, přítomen bud pouze Th. Mgr. Martinem Bětuňák a koledníky zastoupí koordinátor sbírky. Symbolické požehnání se bude konat 4.1.2021 od 15 hodin. Záznam z žehnání bude zveřejněn na webových stránkách. Dne 2.1.2021 od 10 hodin bude pro koledníky k zhlédnutí ONLINE žehnání koledníkům v živém vstupu na ČT24.    

Tři králové přijdou! Tentokrát popřejí online
31. prosince 2020 Diecézní charita České Budějovice

Tři králové přijdou! Tentokrát popřejí online

Pandemie nemoci covid-19 zasáhne i do průběhu tradiční dobročinné Tříkrálové sbírky. Po dobu trvání 5. stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyjdou, protože zdraví koledníků a dárců je pro Charitu na prvním místě. O koledu ale lidé nepřijdou. Tři králové dorazí mimořádně online a popřejí lidem štěstí, zdraví a dlouhá léta na www.trikralovasbirka.cz od 1. do 24. ledna 2021. Cíl i motto sbírky zůstávají stejné – hlavní je pomoc lidem v nouzi a pomáhá každá koruna. V případě návratu do 4. stupně PES je většina Charit připravena na koledování s rouškami.

Koleda bude online
25. prosince 2020 Tříkrálová sbírka

Koleda bude online

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a celostátně přijatým opatřením rozhodlo vedení Charity Česká republika, že po dobu trvání pátého stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyrazí.

Tříkrálová sbírka přináší radost z pomoci
21. prosince 2020 Diecézní charita České Budějovice

Tříkrálová sbírka přináší radost z pomoci

Tříkrálovou sbírku v českobudějovické diecézi má na starosti od jara roku 2018. Marii Vaňo každým rokem projdou rukami nejen všechny záměry koledování v diecézi, ale také veškerý „tříkrálový materiál“ v podobě cukříků, kapesních kalendáříků, letáků či papírových korun dovezených centrálně do Českých Budějovic na několika transportních paletách. Koordinuje více než čtyři desítky koledujících subjektů, které se zapojují do 21. ročníku Tříkrálové sbírky.

Tříkrálová koleda zazní!
3. listopadu 2020 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová koleda zazní!

Možná letos nebude znít ulicemi, ale štěstí, zdraví, dlouhá léta, a především požehnání do roku 2021 chtějí koledníci přinést do vašich domovů i navzdory koronavirovým opatřením. Nemusíte se bát – zdraví našich příznivců i koledníků je pro Charitu na prvním místě, a tak se tři králové pilně připravují na koledu s rouškami i koledu virtuální.